Projekt biurowy Porto Office został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat do certyfikatu LEED® Gold i jest obecnie na finiszu starań w kierunku jego uzyskania.

Naszym celem jest uzyskanie certyfikatu LEED na poziomie Gold i potwierdzenie wysokiego standardu budynku oraz troski o zdrowie i komfort jego przyszłych użytkowników oraz środowisko naturalne.

System LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) został stworzony i rozwinięty w 1998 roku przez niezależną amerykańską organizację Green Building Council propagującą ideę Eko-Budownictwa. Organizacja ta zrzesza m.in. firmy, uczelnie wyższe, szkoły, jednostki rządowe zainteresowane podejmowaniem działań w kierunku promowania i tworzenia „zielonych budynków”.

Klasyfikacja LEED jest punktowym systemem oceny obiektów biurowych, mieszkalnych oraz użyteczności publicznej w zakresie spełnienia wymogów budownictwa zrównoważonego. Oceny dokonuje grupa niezależnych ekspertów biorąc pod uwagę m.in. następujące wskaźniki: racjonalne wykorzystanie zasobów, lokalizację budynku, efektywność energetyczną, oszczędność wody, redukcję emisji CO2, poprawę jakości mikroklimatu wewnątrz budynku, wykorzystanie materiałów bezpiecznych dla przyszłych użytkowników budynku i przyjaznych środowisku oraz promowanie alternatywnych form transportu, takich jak rowery, czy samochody elektryczne. Na podstawie zdobytych punktów we wszystkich kategoriach, przyznawany jest jeden z trzech certyfikatów LEED: Srebrny, Złoty lub Platynowy.

Znak LEED to globalnie rozpoznawalny i miarodajny dowód na to, iż obiekt budowlany jest przyjazny dla środowiska naturalnego oraz jego użytkowników.

Dowiedz się więcej o certyfikacji LEED: http://leed.usgbc.org/