Inwestycja Porto Office prezentuje innowacyjne spojrzenie na przestrzeń miejską i tworzy nową jakość powierzchni biurowych, zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju. Architektura niskokondygnacyjnych budynków Porto Office A i B, nie zaburzy otaczającej je zieleni, a wręcz przeciwnie – stworzy przyjazne środowisko do pracy i odpoczynku, w pełnej harmonii z otoczeniem. Symbioza dwóch, z pozoru różnych światów, objawiać się będzie również poprzez wykorzystanie w budynkach proekologicznych rozwiązań, które potwierdzi certyfikacja LEED. Lokalizacja większości miejsc parkingowych w nowoczesnym garażu podziemnym, pozwoli na efektywne zagospodarowanie działki elementami małej architektury i zieleni o zróżnicowanym charakterze.

Niewątpliwym atutem jest lokalizacja projektu w pobliżu rekreacyjnych i wypoczynkowych terenów zielonych. Z jednej strony, z budynków rozciągać się będzie panorama na Skałki Twardowskiego, a z drugiej na Zielone Ogródki Działkowe, co zapewni niepowtarzalny charakter powierzchni biurowych, sprzyjający innowacyjności i kreatywności. Miejsca te, w wolnym czasie umożliwiają zarówno odpoczynek pasywny, jak też aktywny (jogging, jazda na rowerze, jazda na rolkach, wspinanie, nurkowanie).

Ponadto w najbliższej okolicy usytuowane są liczne punkty handlowe, usługowe, gastronomiczne i hotele, z których pracownicy biurowca będą mogli skorzystać bez konieczności pokonywania dużych odległości.